• fizjoterapia

  Moduł fizjoterapii

  Dzięki 150 gotowym protokołom moduł fizjoterapii jest idealny dla osób poszukujących jakości w leczeniu wielu różnych patologii, zarówno ostrych, występujących w ciągu 48 godzin od urazu, jak i przewlekłych, czyli wpływających na wiele struktur anatomicznych.

  Technologia ENF od początku była stosowana w fizjoterapii; w ostatnich latach poszerzono zakres wskazań terapeutycznych w celu zaspokojenia wszelkich potrzeb fizjoterapeuty, takich jak terapia cieśni nadgarstka, zamrożonego barku, palca trzaskającego oraz wady narządu ruchu, takie jak stany zapalne, skręcenia, zwichnięcia, tendinopatie , urazy i naderwania mięśni.

  Już na pierwszej sesji terapeutycznej można osiągnąć niezwykłe rezultaty, pozwalające wyraźnie zmniejszyć ból. Możesz poprawić nie tylko siłę i precyzję w wykonywaniu czynności ruchowych, ale także autonomię, wspierając przywracanie funkcji motorycznych, aż do całkowitego przywrócenia sprawności i koordynacji pacjenta.

 • fizjoterapia sportowa

  Moduł fizjoterapii sportowej

  W fizjoterapii sportowej wystarczy wybrać jeden z 24 gotowych protokołów, nałożyć elektrody lub założyć rękawiczki i skarpety i pozwolić ENF pomóc sportowcowi stać się silniejszym, zmaksymalizować trening i skrócić czas regeneracji.

  Elektroterapia autoadaptacyjna ENF może odtwarzać skurcze mięśni poprzez rekrutację większej liczby włókien. Dzięki zabiegom wzmacniającym mięśni możesz przyczynić się do rozwoju mięśni, gwarantując różnorodne korzyści w poprawie wyników sportowych.

  Nie od dziś wiadomo, że rozgrzanie, a więc pobudzenie mięśni przed treningiem pomaga zmniejszyć ryzyko kontuzji związanych ze sportem. Dzięki zabiegom stymulacji nerwowo-mięśniowej ENF można zwiększyć przepływ krwi i aktywować włókna mięśniowe, przygotowując je do działania na boisku, natomiast po treningu lub zawodach można ułatwić pozbywanie się toksyn, skracając czas regeneracji. Możesz wykonywać zabiegi pasywnego rozciągania, aby zapobiegać przykurczom i zredukować ból mięśni oraz regeneracyjne, aby zmniejszyć zmęczenie mięśni.

 • ortopedia pooperacyjna

  Moduł ortopedii pooperacyjnej

  Dzięki modułowi ortopedii pooperacyjnej złożonemu z 96 gotowych protokołów możliwe jest zaplanowanie pełnego leczenia pooperacyjnego, aby zapobiec powikłaniom i przyspieszyć powrót funkcji motorycznych.

  Znamy problemy, jakie mogą wystąpić u pacjenta po zabiegu.

  Wykorzystując potencjał terapii ENF, możemy zastosować protokoły do terapii przeciwzapalnej tkanek, zmniejszenia obrzęku po operacji, bólu, utraty napięcia i trofizmu mięśniowego, zmniejszenia farmakoterapii. Niektóre protokoły obejmują również regenerację tkanek miękkich oraz kości i ścięgien. Wartość dodana terapii ENF wynika również z całkowitej zgodności ze środkami syntetycznymi. Dzięki pomocy określonych protokołów efektywne postępowanie po zabiegu operacyjnym może stać się wysokiej jakości standardem, w który zaangażowany jest cały zespół. Skrócenie czasu rekonwalescencji podczas krótkiego pobytu pozwala pacjentowi już przy wypisie zobaczyć pozytywne efekty zabiegu.

 • neurologia

  Moduł neurologii

  Moduł neurologii z 35 protokołami jest skuteczny w patologiach neurologicznych w terapii niektórych objawów niepełnosprawności generowanych przez problemy naczyniowo-mózgowe, patologie zapalne i pourazowe.

  Dzięki swojej technologii równowagi elektrycznej zamiast elektrostymulacji, ENF „normalizuje” sieć neuronową, wcześniej zmodyfikowaną przez incydent chorobotwórcze.

  Moduł neurologii został zaprojektowany z myślą o terapii obwodowego układu nerwowego i zaburzeń takich jak szumy uszne, ból neuropatyczny, nerwiak Mortona, bóle fantomowe i inne.

  ENF ma na celu zminimalizowanie objawów porażenia spastycznego i poprawę zdolności motorycznych. Ważnym celem jest zmniejszenie retrakcji mięśni i skracania ścięgien, zmniejszając ryzyko deformacji stawów wynikających ze sztywności i unieruchomienia.

 • mięśnie dna miednicy

  Moduł mięśni dna miednicy

  Rehabilitacja mięśni dna miednicy za pomocą ENF ma na celu wyeliminowanie lub zmniejszenie zgłaszanych przez pacjenta objawów spowodowanych dysfunkcją tego obszaru, a tym samym poprawę jakości życia. Moduł posiada 8 protokołów niezależnych od operatora.

  Terapia ENF jest skierowana na mięśnie dna miednicy, które mogą wykazywać osłabienie ich działania (np. nietrzymanie moczu, wypadanie narządów miednicy itp.), nadpobudliwość (np. dysfunkcje seksualne, nadreaktywny pęcherz itp.) lub zaburzenie koordynacia (np. dyssynergia zaparć).

  Dzięki ciągłej samoregulacji (Feedback) skurczów i rozluźnieniu terapia ENF może wzmocnić mięśnie niezdolne do dobrowolnego i odpowiedniego skurczu w celu poprawy całego dna miednicy. Zostały zaprojektowane w celu poprawy wrażliwości, koordynacji, skurczu i oporu mięśni, które wspierają pęcherz, macicę i odbytnicę, złożony system, który można zbadać w dowolnym momencie dzięki anatomii 3D mężczyzny lub kobiety na 15 poziomach.

 • urologia

  Moduł urologii

  Moduł urologii składa się z 10 gotowych protokołów terapii układu nerwowego układu moczowo-płciowego oraz schorzeń powodujących zaburzenia układu moczowego w celu poprawy stanu pacjenta.

  Neuromodulacja składa się z niewielkiej ilości prądu elektrycznego dostarczanego do organizmu w celu normalizacji funkcji sieci neuronowej.

  ENF jest krokiem naprzód tej metody, ponieważ pozwala uzyskać doskonały efekt terapeutyczny w określonym miejscu ciała w krótkim czasie i w nieinwazyjny sposób.

  Moduł neurologii ENF znajduje doskonałe zastosowanie w leczeniu zapalenia pęcherza, kolki nerkowej, zapalenia gruczołu krokowego, zapalenia nerwu sromowego, przerostu gruczołu krokowego, nietrzymania moczu, pęcherza nadreaktywnego, zatrzymania moczu, dyssynergii.

  Te schorzenia dróg moczowych mogą być bardzo problematyczne w chorobach neurologicznych, zaburzeniach, takich jak udar czy uszkodzenie rdzenia kręgowego.

  Stosowany w pierwszych dniach po zabiegu ENF zmniejsza ból, obrzęk, zapobiega zrostom i stanom zapalnym tkanek, a tym samym ogranicza stosowanie leków.

 • ginekologia

  Moduł ginekologii

  Moduł ginekologii obejmuje 14 protokołów i może leczyć każdą patologię zapalną górnych żeńskich narządów płciowych, w tym macicy, jajowodów i wszystkich sąsiadujących struktur miednicy.

  Terapia ENF dąży do osiągnięcia maksymalnej skuteczności w ginekologii w prosty i skuteczny sposób dzięki bezobsługowej terapii. ENF znajduje doskonałe zastosowanie w leczeniu zespołu nerwu sromowego, zapalenia jajowodu, zapalenia błony śluzowej macicy, endometriozy i zespołu bólowego miednicy, zapalnych patologii miednicy o podłożu niezakaźnym. Stosowany w pierwszych dniach po zabiegu daje możliwość usprawnienia pracy chirurga poprzez skuteczne zmniejszenie bólu.

 • stomatologia

  Moduł stomatologii

  Moduł stomatologii zawiera 20 protokołów i jest doskonały w leczeniu pooperacyjnym, przyspieszając regenerację tkanek miękkich i tkanki kostnej oraz redukując obrzęki, stany zapalne i ból.

  Przykłady możliwych zabiegów to: ropień dziąseł, zapalenie przyzębia, uraz twarzy, implantologia.

  Każdy protokół jest wyświetlany graficznie na twarzy w 3D i jest łatwy do wykonania dzięki elektrodom żelowym dla jednego pacjenta, które gwarantują w pełni bezobsługową terapię, dzięki czemu nie jest zależna od operatora.

  Główną zaletą jest duża oszczędność czasu i redukcja farmakoterapii do stosowania pooperacyjnego. Dzięki ENF osiąga się natychmiastowe ustąpienie bólu, stresu i lęku, które zwykle dotykają osoby poddawane leczeniu stomatologicznemu zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.

 • estetyka

  Moduł estetyki

  Moduł estetyki dla ENF Studio oferuje 22 Protokoły, których celem jest poprawa ciała nie tylko z punktu widzenia obrazu, ale także zdrowia. Zrównoważone ciało to zdrowe ciało.

  ENF pozwala poprawić funkcjonowanie biologiczne, zwiększając drenaż płynów i poprawiając napięcie leczonych obszarów, dla zdrowszych i młodziej wyglądających tkanek.

  Możesz wykonać określone protokoły redukcji cellulitu i zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie poprawę skóry i jej elastyczności. Możesz głęboko popracować nad zmarszczkami mimicznymi lub wykonać zabieg odmładzający.

  Moduł estetyki daje możliwość połączenia masażu limfatycznego z użyciem przewodzących rękawiczek i skarpet oraz elektrod żelowych. Protokoły te pomagają organizmowi w rozprowadzaniu płynów, przywracając równowagę wodną w odwodnionych obszarach i wspomagając usuwanie nadmiaru toksyn.

Wstecz

Polecają nas

© 2023 ENF Therapy » Polityka prywatności

Projekt i wykonanie: Net Partners